Sekcja Szachowa - nauka gry w szachy

Drukuj

 

"Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni." /Paul Morphy/

Dlaczego warto grać w szachy?

 

Szachy to królewska gra strategiczna dla dwóch osób, w której liczy się logika i umiejętność kreatywnego myślenia.

Turnieje szachowe uczą dzieci koncentracji i cierpliwości. Dzieci akceptują porażki. Uważają się za wartościowych ludzi (wysoka samoocena), niezależnie od wyniku.

Szachy uczą pokory i szacunku dla innych w myśl zasad "fair play". Dzieci są w pełni odpowiedzialne za swoje decyzje, dzięki czemu stają się samodzielne.

Dzieci, które wystarczająco długo trenują są wytrwałe, nie boją się popełniać błędów, potrafią planować i panować nad emocjami. Są to ogromne zalety w przyszłym życiu zawodowym i prywatnym.

Nasi wychowankowie po 1 roku nauki potrafią zaskoczyć szkolnych nauczycieli proponując nieschematyczne rozwiązania zadań, czasem nawet lepsze niż propozycja nauczyciela. Żaden z szachistów nie znajdzie się w grupie niskich ocen (Modzelan 2002).

Misja i cel

Naszą misją jest popularyzacja szachów wśród młodego pokolenia z okolic Paszkówki. Chcemy wychowywać poprzez zabawę i uczyć zdrowej rywalizacji w duchu "fair play".

Jednocześnie chcemy zapewnić solidne podstawy utalentowanym wychowankom, którzy chcieliby w przyszłości zostać zawodowymi szachistami. Nasz cel to wyszkolić zawodników do poziomu II lub I kategorii szachowej i skierować ich do silniejszego klubu, gdzie będą mogli się dalej rozwijać.

Nasi wychowankowie

  1. Na pierwszym turnieju w Mszanie Dolnej (28.03.2015) 2 z 7 naszych zawodników zdobyło V-te kategorie szachowe.
  2. Na drugim turnieju klasyfikacyjnym w Sułkowicach 2015 (11.2015) 2 z 3 naszych zawodników podwyższyło kategorie:
    • Witold Znaj (bk) zdobył IV kategorię
    • Rafał Babski (V) zdobył IV kategorię
  3. listopadzie 2016 Mateusz Janda (r.2011) uzyskał V kategorię
  4. W czerwcu 2017 Kacper Tomasik (r.2010) uzyskał V kategorię

Trener szachowy

Zajęcia od 2015 roku prowadzi Krzysztof Janda (ranking = szachowy ELO 1800). Szachy to jego wielka pasja. Lubi pracować z dziećmi (sam ma troje) i dostosowuje zadania indywidualnie do poziomu każdego ucznia.

Oferta klubu

Nauka gry w szachy to inwestycja w umysł dziecka, która zwróci się z nawiązką.

Swoją ofertę kierujemy do dzieci w wieku 4-12 lat, które interesują się szachami i są z okolic Paszkówki (BrzeźnicaSkawinaKalwaria ZebrzydowskaWadowice).

Na spotkanie organizacyjne dla semestru 2017/18 zapraszamy dnia 1.09.2017 (pt) o godzinie 17:00 do salki PUKS Paszkówka.

W semestrze 2016/17 mieliśmy 9 osób w grupie początkującej (dzieci 6-7 lat) oraz 9 osób w grupie zaawansowanej (dzieci 6-12 lat). Zajęcie trwają odpowiednio 45 i 90 minut.

Koszt zajęć to 35zł/miesiąc (kolejne dziecko 15zł).

Zapisy i informacje: 606 713 764 (pani Edyta)

Trener szachowy poleca