Mamy patrona - błogosławionego ks. Piotra Dańkowskiego!

Drukuj
Utworzono: 28 listopad 2013 Odsłony: 825

W sobotę 23 listopada miała miejsce historyczna dla naszego klubu uroczystość. Od tego dnia patronem naszego Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego POBIEDR jest bł. ks. Piotr Dańkowski - kapłan męczennik, który oddał swoje życie za braci i wiarę w Chrystusa w czasie II Wojny Światowej. Podczas mszy św. o godz.  17:00 miało miejsce nadanie klubowi Patrona, zawodnicy złożyli przyrzeczenie i zostały poświęcone legitymacje klubowe Parafialnemu Klubowi Sportowemu POBIEDR, a uroczystość uświetniła oprawą muzyczną schola parafialna.  

Po mszy św.  na dalsze radosne świętowanie Zarząd Klubu zaprosił  rodziców, gości, sponsorów, sympatyków, zawodników, scholę i ministrantów do Domu Kultury. W czasie części oficjalnej po przemowach ks. proboszcza Marka Holoty, wójta Gminy Brzeźnica p. Bogusława Antosa i koordynatora Akademii Mistrzów Cracovia p. Marcina Kępy, zostały wręczone zawodnikom legitymacje klubowe, a potem rozpoczęła się wyczekiwane przez dzieci zabawa andrzejkowa z tańcami, wróżbami, a także konkursem strzelania karnych do małej bramki (w końcu to klubowe święto, więc akcent piłkarski musiał być :)). Były też konkursy i nagrody: kupując specjalne numerowan pomarańcze, można było wygrać oprócz paczek ze słodyczami, specjalne medale wydane na ten uroczysty dzień, puchary z piłkami i podpisami naszych zawodników, a dzieci wybierały przebój andrzejkowej zabawy i spośród oddanych głosów zostały również wylosowane nagrody. Wieczorem, kiedy dzieci zakończyły już zabawę, tańce rozpoczęli dorośli i bawili się prawie do rana. Dziękujemy wszystkim za obecność, pomoc w zorganizowaniu i wspaniałą atmosferę radości w tym szczególnym czasie świętowania.

Zdjęcia z uroczystości:

Msza święta...

Część oficjalna...

Zabawa dzieci...

Tańce dorosłych...